Nóż automatyczny – krojownia

KROJOWNIA AUTOMATYCZNA

TEX CUT

Połączenie najwyższej niemieckiej technologii Kurisa z naszym doświadczeniem na polskim rynku z pewnością okaże się doskonałym rozwiązaniem dla Państwa.

Cechy charakterystyczne i zalety katerów KURIS

  1. 1. Konstrukcja i technologia wykonani

Bardzo solidna, mocna i prosta konstrukcja ma swoje uzasadnienie.

Kater KURIS to urządzenie użytkowe, bez dodatkowych acz zbędnych elementów ozdobnych, gdzie do minimum ograniczono zastosowanie mało wytrzymałych kompozytów i plastików, zastąpionych elementami metalowymi. Stabilność konstrukcji ma duże znaczenie dla utrzymania sztywności całego urządzenia, a co za tym idzie dla jego dokładności.

Krojownia idealnie dopracowana, sprawdzona konstrukcja, zapewnia dużą precyzję i dokładność krojenia, niski poziom hałasu a przede wszystkim niezawodność urządzenia.

Podzespoły są wysokiej jakości, gwarantuje to w pełni niemieckie wykonanie, przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń i obrabiarek numerycznych oraz badania we własnych laboratoriach. Nie stosuje się żadnych elementów zastępczych, pochodzących z niesprawdzonych źródeł zagranicznych. Do wszystkich elementów i podzespołów zachowano łatwy dostęp w celach konserwacyjnych i naprawczych. Dynamiczny system napędu, oparty na silnikach servo, zapewnia wysoki moment obrotowy i przyspieszenie, nawet przy niskich prędkościach. W efekcie zwiększa się szybkość i precyzja pozycjonowania ramy tnącej. Pokrycie stołu zbudowane z modułowych szczotek, w zależności od wielkości krojonych szablonów, może mieć różną szerokość okna pracy. W razie potrzeby można wymienić tylko wybrane elementy, aczkolwiek żywotność szczotek pokrycia stołu w katerach Kuris jest dużo większa niż w urządzeniach konkurencyjnych, dzięki systemowi oczyszczania ich przez system vacuum, odsysający zanieczyszczenia w momencie pozostawania szczotek poza oknem cięcia.

2. System odsysania

Ekonomiczna jednostka odsysająca i optymalna regulacja siły vacuum znacznie obniża zużycie energii, jednocześnie zastosowany dolny system odsysania zapewnia dobre trzymanie materiału. Cały system opracowano tak, aby ograniczyć drgania i dokładnie go wytłumiono. Pompa vaccum może być zintegrowana z katerem lub umieszczona w innym pomieszczeniu, co także znacznie zmniejsza hałas w czasie pracy oraz ułatwia serwisowanie. Innowacyjne rozwiązanie technologiczne pozwala na automatyczne zatrzymanie się urządzenia i wyświetlenie komunikatu w przypadku zbyt małej siły vacuum. Ma to duże znaczenie ekonomiczne, ponieważ przy niewystarczającym odsysaniu proces cięcia może być niedokładny i skutkować zmarnowaniem materiału.

3. Terminal i oprogramowanie

Terminal obsługi jest ergonomiczny, wyposażony w myszkę i klawiaturę. Do sterowania pracą katera zastosowano zwykły komputer z monitorem, nie wbudowany w konstrukcję urządzenia, dzięki czemu w przypadku awarii możliwa jest wymiana samej jednostki, bez potrzeby ingerencji w strukturę maszyny. Dodatkowo na moście katera umieszczono panel sterujący, co umożliwia sterowanie mostem urządzenia, bez potrzeby korzystania z terminalu.

Kuris oferuje ?samo-szkolące? się oprogramowanie z rozszerzoną funkcją diagnostyki. Każdy przypadek jest zapisywany i dodawany do statystyk. Inteligentne oprogramowanie dostarcza operatorowi szeregu wskazówek, pomagając uniknąć ewentualnych błędów, jest przyjazne dla operatora, nieskomplikowane, czytelne, przejrzyste, pozwala na udostępnienie danych technologicznych o aktualnie opracowywanych elementach,
umożliwia wybór poszczególnych elementów do wycięcia i łączenie układów – realizowane rozkroje są wizualizowane na monitorze terminalu. Znacznym ułatwieniem jest też stworzenie własnego menu funkcji najczęściej używanych. Oprogramowanie oparte jest na poziomach dostępu, innych dla operatora, innych dla mechanika, jeszcze innych wyłącznie dla serwisu firmowego, co pozwala na uniknięcie pomyłkowych operacji, które w efekcie wykonania przez niewłaściwą osobę, mogą być szkodliwe dla urządzenia.

 

Ponadto program odznacza się dużym wyborem i możliwością modyfikacji nacinków, niezależnie od danych zapisanych w systemie CAD oraz różną techniką samego wykonania: Nacinki mogą być robione tak że nóż wychodzi z materiału i zagłębia się ponownie na zrobienie nacinka, lub skręca do nacinka bez wychodzenia z materiału.

 

 

4. Technika krojenia i zastosowane systemy czyli krojownia od podszewki

 

Duża prędkość krojenia zapewnia wysoką efektywność nawet przy cięciu pojedynczej warstwy.

Głowica tnąca szybko osiągająca żądane pozycje pozwala na maksymalne wykorzystanie noża do procesu cięcia. Operator może także określić maksymalny kąt skrętu noża w materiale oraz warunki, kiedy nóż ma wykonać operację obrotu poza materiałem.

Automatyczne dostosowanie prędkości cięcia (nawet przy ustawieniu ręcznym na najwyższą wartość) do kształtów, kątów, łuków ciętych elementów, z możliwością modyfikacji, korekcji ? zapewnia wyższą jakość wykrawania. Regulacja prędkości dotyczy zarówno liniowego przesuwu noża jak i ruchu oscylacyjnego, co ma szczególne znaczenie przy materiałach syntetycznych, które mogą ulegać stopieniu.

 

Zastosowano systemy automatycznego podjęcia operacji takich jak chłodzenie i ostrzenie oraz korekta wygięcia noża. Chłodzenie noża obejmuje dwie opcje: chłodzenie standardowe z nadmuchem na ostrze oraz chłodzenie rozszerzone, zalecane przy krojeniu materiałów sztucznych, gdzie nadmuch obejmuje zarówno ostrze noża jak i stopę dociskową. Samoczynne ostrzenie, za pomocą obracających się z dużą prędkością dokładnych i wydajnych ostrzałek diamentowych, zapewnia równe ostrzenie z obu stron. Co ważne napęd ostrzałek jest niezależny, nie uwarunkowany ruchem noża. Operator otrzymuje informację o zużyciu i konieczności wymiany ostrzałek. Opcjonalny, na życzenie klienta, system Smart Knife, czyli automatyczna kontrola i korekta wyginania się ostrza, znacznie podnosi jakość krojenia wysokich nakładów.

Aby zmniejszyć zużycie odsysania istnieje możliwość użycia dodatkowej roli z folią, przytrzymującą materiał w czasie wykrawania.

Cały system oprogramowania osprzętu przygotowany jest także na nagły i niespodziewany zanik napięcia elektrycznego. W takiej sytuacji awaryjnej, po ponownym włączeniu możliwe jest kontynuowanie procesu od miejsca zatrzymania.

5. Krojownia i jej części zamienne oraz eksploatacyjne

Urządzenia Kuris to maszyny o najniższych na świecie kosztach uruchomienia. Większość części jest standardowych, możliwych do nabycia w każdym kraju, także komputer jest zwykłym PC, bez specjalnych wymagań. Części zamienne stosowane w katerach firm konkurencyjnych są drogie, ciężko dostępne i nie mają zamienników. Wymiana noża głowicy tnącej jest prosta, szybka i wygodna, trwa około 2 minut, wymiana całej głowicy tnącej ? maksymalnie 5 minut.

Łatwa konserwacja oraz użycie standardowych części zamiennych i elementów składowych ułatwia wszelkiego rodzaju naprawy.

Niektóre firmy konkurencyjne wymagają od klientów podpisania umowy serwisowej, wg której obowiązkiem klienta jest okresowy zakup upgrade?ów oprogramowania, czego w przypadku zakupu urządzeń Kuris się nie praktykuje.

Ddykowane rozwiązanie konfiguracji urządzenia:

Automatyczny kater wielowarstwowy z taśmociągiem krojczym i odbiorczym. Głowica tnąca z nożem oscylacyjnym z podwójnym specjalnym systemem prowadzenia, zapewniającym stabilną pracę noża, dokładność, powtarzalność, wysoką jakość cięcia.

Bezstopniowa regulacja siły odsysania. Sterowanie urządzeniem z pulpitu operatora lub bezpośrednio z belki mostu.

Chłodzenie noża.

Wiertło termiczne do wewnętrznych punktów.

TEXCUT C 3055

Maksymalna prędkość cięcia 60m/min.

Maksymalna prędkość głowicy 80m/min.

Długość pola cięcia 1,7 m

Długość strefy odbiorczej 1,5 m

Długość całkowita urządzenia 4,2 m

Szerokość pola cięcia 1,7 m

Maksymalna wysokość cięcia 55 mm po sprasowaniu warstw

Zasilanie 400V 50/60 Hz

Pobór mocy 6 kW +15 kW (vacuum)

Średni pobór mocy 8 kW